Szybkie testy wykonywane w miejscu kontaktu lekarza z pacjentem (POCT ang. Point-of-care tests) mogą dawać znaczące korzyści w leczeniu zakażeń i chorób zakaźnych.

  • Skracają czas otrzymania wyniku,
  • pozwalają na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia,
  • ograniczają zużycie antybiotyków,
  • zmniejszając jednocześnie selekcję szczepów wielolekoopornych.
Szybki test immunochromatograficzny do jakościowego wykrywania przeciwciał przeciwko H. pylori w krwi u pacjentów od 18 roku życia. Bakteria Helicobacter pylori jest odpowiedzialna za 80% przypadków występowania wrzodów żołądka i dwunastnicy. Należy jedynie pobrać próbkę krwi i przenieść na pole testowe płytki. Test trwa około 10 minut.
To szybki test do wykrywania antygenu swoistego dla prostaty (PSA) w surowicy lub osoczu. Jest stosowany jako pomoc w diagnozowaniu raka gruczołu krokowego. W celu identyfikacji PSA stosuje się monoklonalne i poliklonalne przeciwciała. Ten szybki i niezwykle czuły test pozwala uzyskać końcowy wynik w zaledwie 5-8 minut. Do wykonania testu potrzeba jedynie próbki krwi z palca (0,2 ml), którą nanosi się za pomocą pipety na płytkę testową.
Szybki test przesiewowy do wykrywania zakażenia wirusem Epsteina-Barr (EBV) w podejrzeniu mononukleozy zakaźnej. Objawy zakażenia to gorączka, ból gardła, obrzęk węzłów chłonnych. Prosty i bezpieczny test wykrywa przeciwciała przeciwko infekcyjnej mononukleozie w krwi pełnej, surowicy lub osoczu. Do wykonania testu wystarczy kilka kropli krwi, wynik otrzymuje się po 5 minutach. Test pozwala na odróżnienie infekcji bakteryjnych od wirusowych i wdrożenie właściwego leczenia.
Analizator moczu zapewnia dokładne wyniki parametrów takich jak : Glukoza (GLU), bilirubina (BIL), ciężar właściwy (SG), pH, ciało ketonowe (KET), krew utajona (BLD), białko (PRO), urobilinogen (URO), azotyn (NIT), leukocyty (LEU), Kwas askorbinowy (VC). Do analizy wystarcza niewielka ilość moczu. Test może być przeprowadzony podczas wizyty u lekarza, co pozwala bezpiecznie i bezboleśnie postawić wstępną diagnozę, a także skrócić proces leczenia.

W celu wystawienia recepty
W celu wystawienia recepty